دوشنبه, 22 مهر 1398

عنوان : مراجعه بیش از چهار هزار نفر برای اهدای خون به مراكز انتقال خون خراسان رضوی
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ 
ساعت : ۸:۳۳:۸

 

مراجعه بیش از چهار هزار  نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون خراسان رضوی

3194 نفر داوطلب به پایگاه های مشهد مقدس مراجعه کردند که از این  تعداد 2319 نفر موفق به اهدای خون شدند

به گزارش روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی در ایام نوروز95 تعداد 4833 نفر به پایگاه های استان مراجعه که از این میان تعداد 3675 نفر موفق به اهدای خون گردیدند .

بنا بر این گزارش از تعداد 3194 نفر داوطلب اهدا خون مراجعه کننده به پایگاه های اهدای خون در مشهد مقدّس ، تعداد 2319 نفر موفق به اهدای خون شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد داوطلبان 13درصد کاهش یافته است. همچنین ، در مشهد مقدس پایگاه امام رضا ( ع ) با دریافت 1300 واحد اهدای خون و در مجموع 56 درصد کل اهدای خون ، بیشترین اهداکنندگان خون را داشته و در میان شهرستان های استان نیز پایگاه سبزوار با دریافت 418 واحد اهدای خون دارای بیشترین اهداکنندگان خون در استان بوده است .

روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن تشکر از مشارکت ارزنده مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( ع ) در تامین ذخایر خونی استان در ایام نوروز95 و پوزش از داوطلبانی که بدلیل محدودیت امکانات موجود موفق به اهدای خون نگردیده اند ، با اشاره به لزوم حفظ ذخایر خونی ، نیاز به همه گروههای خونی را اعلام و ابراز امیدواری نمود تا با مشارکت روزافزون مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام در معروف پسندیده و حیاتی اهدای خون ، ذخایر خونی افزایش یافته تا  خدشه‌ای بر پاسخگویی به نیاز بیماران مراکز درمانی استان وارد نیاید

 بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پورتال سازمان انتقال خون ايران