دوشنبه, 22 مهر 1398

عنوان : رییس دانشگاه علوم پزشكی قزوین: با همكاری خوب انتقال خون مشكلی برای تامین خون بیماران نیست.
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ 
ساعت : ۸:۳۴:۴۳
    /  3

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

با همکاری خوب انتقال خون مشکلی برای تامین خون بیماران نیست.

دکتر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بازدید از اداره کل انتقال خون استان گفت: با همکاری خوب اداره کل انتقال خون بیمارستانهای استان مشکلی برای تامین خون و فراورده های خونی مورد نیاز بیماران ندارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان ؛ وی که به همراه معاون درمان و معاون غذا و داروی دانشگاه و نیز روسای بیمارستانهای استان به منظور بازدید و آشنایی بیشتر با فرایندهای تهیه ، فراوری و توزیع خون و فراورده های خونی به اداره کل انتقال خون استان رفته بود در این بازدید با تشریح نقش خون و فراورده های خونی در درمان بیماران ، کیفیت محصولات و خدمات اداره کل انتقال خون استان را مطلوب ارزیابی کرد و از زحمات مدیریت و کارکنان این اداره کل تقدیر و تشکر نمود.

در ابتدای جلسه دکتر برادران مدیر کل انتقال خون استان با تبریک سال نو و تشکر از تعامل خوب رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، توضیحاتی در خصوص جایگاه اداره کل انتقال خون استان در کشور و اهمیت کیفیت در تولید خون و فراورده های خونی در این اداره کل ارائه کرد و افزود: سازمان انتقال خون ایران ضمن تامین خون و فراورده های خونی مورد نیاز مراکز درمانی کشور در نظر دارد 100 درصد داروهای مشتق از پلاسما را که در شرکت های پالایشگر خارجی تهیه میشود با منشا خون ایرانی تهیه نماید و در همین راستا این اداره کل در نظر دارد بخش پلاسمافرز تولیدی را در سال 95 راه اندازی نماید.

مدیر کل انتقال خون استان اضافه کرد راه اندازی بخش سرولوژی اختصاصی هم از طرحهای سال جاری اداره کل انتقال خون استان است. وی گفت با توجه به اینکه هم اکنون نمونه های بیماران خاص از جمله بیماران تالاسمی استان جهت شناسایی آنتی بادی های ناخواسته به آزمایشگاه ایمونوهماتولوژی ستاد مرکزی در تهران ارسال میشود؛ راه اندازی این بخش در استان ضروری است و به این ترتیب در سال 95 قدم بزرگی در ارتقا خدمت رسانی به بیماران خاص استان برداشته می شود.

در ادامه جلسه خانم دکتر احمدی، معاون فنی انتقال خون استان، با هدف آشنایی مسولین بیمارستانها با مراحل اهدا، فرآوری و توزیع خون و فراورده های خونی توضیحاتی ارائه کرد و رییس دانشگاه و و روسای بیمارستانها سوالات خود را در این خصوص مطرح کردند.

در پایان میهمانان با حضور در بخشهای فنی از نزدیک با فرایند های تهیه ، فرآوری و توزیع خون اشنا شدند.

 بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پورتال سازمان انتقال خون ايران