دوشنبه, 22 مهر 1398

رو عنوان : مدیرعامل سازمان انتقال خون در جمع فرماندهان مرکز بسیج وزارت بهداشت:
عنوان : لزوم تبیین نظری اهمیت كاهش پرداختی مردم در خدمات بستری و گسترش خدمات سلامت در حاشیه شهر
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۱/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۱۵:۴۰

مدیرعامل سازمان انتقال خون در جمع فرماندهان مرکز بسیج وزارت بهداشت:

لزوم تبیین نظری اهمیت کاهش پرداختی مردم در خدمات بستری و گسترش خدمات سلامت در حاشیه شهر

مدیر عامل سازمان انتقال خون در جمع فرماندهان مرکز بسیج وزارت بهداشت نقش بسیج را در گسترش طرح تحول سلامت به حاشیه های فقیر جامعه مهم و قابل توجه دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون دکتر پور فتح اله در این جلسه گفت: انقلاب اسلامی دیدگاه نوینی را بابه وجود آمدن تفکر بسیجی ایجاد کرد که نظام سلامت نیز باید از این تفکر و نیروهای بسیجی بهره مند شود.

وی تاکید کرد: اگر موفق نشویم از ظرفیتی که با دید مثبت دولت و نظام به تحول سلامت ایجاد شده است بهره حد اکثری ببریم، ممکن است این فرصت دوباره تکرار نشود یا سالها ممکن است بگذرد تا دولتی بیاید که اولویتش سلامت باشد واگر طرح تحول سلامت شکست بخورد دولتی دیگر به این زودی این امکان را فراهم نخواهد کرد.

وی افزود: امروز مقام معظم رهبری و همه ارگانهای دولت روی بحث سلامت توافق نظر دارند که اگر جهشی در راستای ارتقای سلامت در همه سطوح جامعه فراهم نشود دیگر این فرصت تکرار نمی شود.

مدیر عامل سازمان انتقال خون، این برهه را عصر تاریخی نظام سلامت در ایران خواند و افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند که در مراکز درمانی مردم نباید هیچ دغدغه ای جز درمان داشته باشند.

وی تاکید کرد: طرح سلامت به کمک بسیح می تواند خطری را که به دلیل عدم دسترسی حاشیه شهرها به خدمات سلامت و امنیت، جامعه را تهدید می کند مهار کند.

حاشیه شهر مفاهیم خاص خودش را دارد.حاشیه شهرها نقاط آسیب زا به شمار می رود ساماندهی بهداشت  و درمان در حاشیه شهرها با کمک نیروهای کارشناسی سرعت عمل دراین مناطق را افزایش داده است.

دکتر پور فتح اله گفت:طرح تحول سلامت در حوزه دندانپزشکی نیز بستر بسیار بزرگی است که می تواند خدمت مهمی به جامعه ارائه دهد.هزینه سنگین خدمات دندانپزشکی کسانی را که اقتصاد شکننده ای دارند از نعمت دندان، و متعاقب آن سلامت تغذیه و گوارش محروم می کند ونارضایتی ها و مقایسه های فقیر و غنی در دریافت خدمات سلامت می تواند مشکل ایجاد کند و وسعت این خدمات در کشور با کمک بسیج می تواند دستاورد سلامت را برای مردم ایجاد کند.

وی در پایان تاکید کرد: مبانی نظری طرح تحول سلامت به کمک بسیج می تواند کمکی برای تداوم این حرکت در جامعه باشد و تبعیض هایی را که می تواند منجر به سوال و مشکلات نارضایتی شود پیشگیری کند. بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پورتال سازمان انتقال خون ايران