دوشنبه, 22 مهر 1398

رو عنوان : مدیرعامل سازمان انتقال خون:
عنوان : انتقال خون ایران باید رهبری آزمایشگاههای انعقاد منطقه را در دست بگیرد
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ 
ساعت : ۸:۲۴:۷

مدیرعامل سازمان انتقال خون:

انتقال خون ایران باید رهبری آزمایشگاههای انعقاد منطقه را در دست بگیرد

دکتر پورفتح اله، پیش از ظهر روز دوشنبه 30 فروردین با حضور درجمع همکاران علوم آزمایشگاهی سازمان انتقال خون، با تبریک روز علوم آزمایشگاهی به همکاران، خواستار توسعه آزمایشگاه های مرجع و تخصصی سازمان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون کشور، دکتر پورفتح اله، مدیرعامل سازمان انتقال خون، با اشاره به این که آزمایشگاه سرولوژی انتقال خون شبکه ای بی نظیر در کشور و منطقه است، این آزمایشگاه مرجع را یکی از کار آمد ترین آزمایشگاه ها دانست که کارآمدی آن سبب شده است ایران به عنوان عضو کارگروه بین المللی خونهای نادر معرفی شود. وی تاکید کرد: باید در زمینه های دیگر آزمایشگاه ها هم نگاهمان در همین جهت باشد و آزمایشگاه های تخصصی را در ارتباط با انتقال خون توسعه دهیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به جایگاه آزمایشگاه انعقاد سازمان انتقال خون به عنوان  آزمایشگاه مرجع کشور گفت با وجود خدمات شایسته ای که این آزمایشگاه تاکنون ارایه کرده است، هنوز اعتقاد دارم این آزمایشگاه حرف های زیادی برای گفتن دارد وسازمان انتقال خون  باید به این اعتبار، طوری برنامه ریزی کند که رهبری آزمایشگاه های انعقادی را در منطقه و حتی جهان بدست آورد.

دکتر پورفتح اله با ذکر این نکته که تا زمانی که نگاه سازمان انتقال خون به گسترش خدمات آزمایشگاه تشخیص طبی سازمان باشد، نمی تواند به فعالیت های تخصصی خود بپردازد، گفت: باید نگاه ما به آزمایشگاه های تشخیص طبی محدود به این باشد که چنانچه مریضی که به بخش های تخصصی ما مراجعه می کند، دچار مشکل نشود و بتواند در کنار بهره مندی از آزمایشگاه های تخصصی و مرجع سازمان، از سایر خدمات آزمایشگاهی نیز استفاده کند و من سطح آزمایشگاه تشخیص طبی را در انتقال خون بیشتر از این نمی خواهم.

وی افزود: باید آزمایشگاه های تخصصی سازمان همچون آزمایشگاه انعقاد و HLA در سطح بین المللی مطرح باشد و همچنین در زمینه آزمایشگاه های مرتبط  با بیماریهای عفونی مانند اچ، آی، وی و هپاتیت باید حرف اول را برای گفتن داشته باشیم.

دکتر پورفتح اله با اشاره به این که به دنبال بازدید دکتر ستاری فر، معاون محترم علمی رییس جمهور از سازمان انتقال خون ضرورت تکمیل زنجیره آزمایشگاهی گروه های خونی را مطرح کرده است اظهار امیدواری کرد سازمان  بتواند با افزایش توان آزمایشگاه سرولوژی، در مواجهه با هر گروه خونی، چه برای کار تشخیصی، چه آزمایشگاهی و چه تکمیل زنجیره آلو آنتی بادی، آنتی بادی آن را نیز تولید کند.

گفتنی است به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی مراسمی با حضور همکاران بخش های آزمایشگاهی، با حضور در سالن اجتماعات ستاد سازمان انتقال خون ایران، این روز را گرامی داشتند. در این مراسم دکتر کریم شمس اسنجان؛ معاون فنی و فناوری های نوین سازمان، دکتر مهتاب مقصودلو، معاون آموزشی و پژوهشی موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون و دکتر مجید مختاری، مدیر آزمایشگاه تشخیص طبی سازمان انتقال خون برای همکاران سخنرانی کردند.

 بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پورتال سازمان انتقال خون ايران